Zasługujemy na więcej. Uwierzcie mi.

niedziela, 20 maja 2018

Dawno nie jeździłam autobusem. Ostatnio mało wychodzę, a do pracy mam inny transport. W pewnym momencie podchodzi do mnie facet i pyta - „Ile przystanków do Galerii?”
W tej samej chwili dołączył do niego kolega ze słowami -
„Po co babę pytasz, chuja ci powie.”
Wypraszam sobie. Zwyczajnie sobie wypraszam. Czy w czasach, kiedy na pierwszych stronach gazet i witryn internetowych non stop widzimy materiały o poniżaniu, wykorzystywaniu i braku szacunku do kobiet, Janusz i Seba nadal rzucają podobnymi tekstami, śmiejąc się buńczucznie? No oczywiście, że tak. Bo społeczeństwo nie lubi się uczyć, nie lubi nowego. Nasza zacna, polska mentalność.
Innym razem w pracy usłyszałam, że widząc kobietę w ciąży powinnam jej zazdrościć, bo to powinno być moje przeznaczenie.
Daleko mi do bycia agresywną feministką, ale bardzo nie lubię, gdy ktoś chce mnie rozstawiać po kątach czy ubliżać w prostacki sposób.
„Żona powinna szanować męża.” 
A mąż żonę?
Nie uważam się za ignorantkę, raczej za osobę samoświadomą. Myślę, że kobiety powinny częściej zadawać sobie pytanie, czego naprawdę chcą w życiu. Nie jesteśmy służącymi i klaczami rozpłodowymi. Zasługujemy na więcej. Uwierzcie mi.
(...)
Nie mam kontroli nad własnym czasem. Kładę się do łóżka w piątek a gdy się budzę - jest już poniedziałek.
Trzymam zegarek przed oczami a wskazówki prostu uciekają przed moim wzrokiem. Gdybym mogła łapać wszystkie uciekające minuty to zamknęłabym je w słoiku. Są płynne, przeciekają między palcami, prześlizgują się przez każdą szczelinę tak, bym nigdy już ich nie widziała.
Carpe diem, każdego dnia umieramy po trochu.


3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My siebie wszyscy kompletnie nie szanujemy. Siebie nawzajem i siebie po trochu.

   Usuń
  2. Tak, usunelam nie majac szacunku :D blablam.

   Usuń

ABSOLUTE © 2016 | Template by Blogs & Lattes